Ідея створення освітньої програми "Системна інженерія", зміст якої задовольняв би потреби у сфері автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій у міському господарстві та відображав би кращі світові практики й досягнення, виникла в колективі кафедри Прикладної математики і інформаційних технологій ХНУМГ імені О.М. Бекетова у 2019 році. Було сформовано концепцію спеціальності 151 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, затверджено склад проєктних груп, укладено освітньо-професійні програми за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти, навчальні плани та освітні компоненти, які забезпечують підготовку здобувачів.

Фірсов Сергій Миколайович01 лютого 2020 року кафедру Прикладної математики і інформаційних технологій було реорганізовано шляхом створення двох нових кафедр – кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій та кафедри Автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій (наказ № 3-01 від 17 січня 2020 року).

За кафедрою Автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій було закріплено спеціальність 151 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, освітню програму "Системна інженерія" на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях освіти. Кафедру очолив член Галузевої експертної ради Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з галузі знань 15 – Автоматизація та приладобудування, д-р техн. наук, професор Сергій Фірсов, під керівництвом якого розпочалася глибока модернізація освітньої програми з урахуванням оцінки здобувачів освіти та рекомендацій стейкхолдерів.

Шульга Наталія ВікторівнаЗ вересня 2020 року по серпень 2021 року кафедру очолювала д-р пед. наук, професорка Наталія Шульга. За цей період було акредитовано освітню програму "Системна інженерія" за другим (магістерським) рівнем вищої освіти (сертифікат Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти № 1121 від 29 січня 2021 року). У рамках проєкту зі співробітництва з міжнародною IT компанією CHI Software на кафедрі було відкрито спеціалізовану навчальну лабораторію Internet of Things. Підписані меморандуми про взаєморозуміння та співробітництво з компанією Хуавей Україна, ТОВ "Інститут сучасної обробки металів", Харківським державним авіаційним виробничим підприємством та ПрАТ "Балцем".

Науковцями кафедри спільно з Лондонським Університетом було розроблено і виготовлено перший екземпляр приладу для штучної вентиляції легенів, який можна використовувати для подолання наслідків COVID-19.

Планковський Сергій ІгоровичЗ вересня 2021 по січень 2023 року кафедру очолював заступник голови Галузевої експертної ради Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з галузі знань 13 – Механічна інженерія, д-р техн. наук, професор Сергій Планковський. У цей період на кафедрі активізувалася наукова діяльність, за результатами якої у 2022 році кафедра посіла перше місце в рейтингу Університету.

Науковці кафедри активно залучаються до виконання науково-дослідних робіт як за кошти державного бюджету України, так і за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій "Горизонт 2020", що сприяє підвищенню рівня ефективності освітнього процесу та удосконаленню змісту навчання. Проєкти за участі науковців кафедри регулярно займають призові місця у Фестивалі інноваційних проєктів Sikorsky Challenge.

З червня 2022 року кафедрою започатковано Міжнародну наукову конференцію Smart Technologies in Urban Engineering, матеріали якої публікуються міжнародним видавництвом Springer у серії Lecture Notes in Networks and Systems та індексуються у науково-метричних базах даних Scopus та Web of Science.

У рамках угоди про довгострокове співробітництво з компанією CHI Software на базі кафедрі було відкрито CHI IT Academy – освітню платформу для всіх, хто хоче отримати профільні знання та навички IT-спеціальностей та прагне працювати в сфері ІТ. Підписано меморандуми про взаєморозуміння та співробітництво з ПП "Науково-виробнича фірма "Українська вагова компанія", корпорацією CardGio (Канада).

Продовжується модернізація освітньої програми "Системна інженерія" з урахуванням оцінки здобувачів освіти та рекомендацій стейкхолдерів. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2022 року № 1392 "Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти" спеціальності галузі 15 – Автоматизація та приладобудування перенесено до галузі 17 – Електроніка, автоматизація та електронні комунікації. З 01 вересня 2023 року спеціальність 151 – Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології має назву 174 – Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка.

Блажко Володимир ВолодимировичУ січні 2023 року з урахуванням реорганізації Харківського національного університету будівництва та архітектури змінюється склад кафедри Автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, до якого додаються науково-педагогічні працівники кафедри Виробничої інженерії Харківського національного університету будівництва та архітектури. За кафедрою закріплюється ще одна спеціальність 133 – Галузеве машинобудування, освітня програма "Галузеве машинобудування". Підготовка здобувачів за цією спеціальністю здійснюється за першим (бакалаврським), другим (магістерським), та третім (освітньо-науковим) рівнями вищої освіти.

З лютого 2023 року кафедру очолює канд. техн. наук, доцент Володимир Блажко. У цей період розпочинається співпраця з Харківським державним політехнічним коледжем, Харківським механіко-технологічним фаховим коледжем імені О.О. Морозова.

З березня 2023 року кафедра співпрацює із Технічним університетом Шеннона (Республіка Ірландія). Досягнуто домовленості про реалізацію проєктів у галузі енергоефективності, розвитку електромереж, альтернативних джерел енергії, автоматизації, брендінгу міст та технологій у галузі медицини.

З вересня 2023 року кафедра стає учасником міжнародного конкурсу Erasmus Jean Monnet з проєктом "Україна-ЄС: рішення циклічної економіки для розумних та сталих міст" #101127659-Eco4Smart. У рамках проєкту для студентів ХНУМГ імені О.М. Бекетова викладається курс Розумні міста та містобудування.

Рівень підготовки випускників з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій й галузевого будування традиційно високий, про що свідчать результати їх працевлаштування на підприємствах, в організаціях Харкова та інших міст України і зарубіжжя. Більше того, значна частина студентів поєднує навчання з роботою за фахом, закінчуючи університет сформованими фахівцями з досвідом практичної роботи.

Сьогодні кафедра Автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій представляє собою динамічний, потужний колектив, налаштований на комплексне розв’язання задач проєктування, впровадження, супроводження та експлуатації автоматизованих комп’ютерно-інтегрованих систем управління; створення інноваційних технічних об’єктів галузевого машинобудування; освоєння сучасних технологій проєктування та виготовлення WEB-систем, мультимедійних інформаційних продуктів; ефективну співпрацю з провідними підприємствами галузі, українськими та зарубіжними профільними закладами освіти у напряму підготовки кваліфікованих фахівців.

Ми у соцмережах

facebook instagram youtube Wiki telegram

dist2022

zsu

ambasadory

 

CHI IT Academy

1

2

 

marafon24

beketovopenspace

3

kursy2022

school

 

6

Кількість гостей на сайті

На сайті 52 гостя та 0 користувачів